Miejsce, w którym naprawdę odpoczniesz
Ciepła, domowa atmosfera
u Macieja – noclegi

Atrakcje.

Dbając o zapewnienie Państwu odpowiednich atrakcji po przyjeździe do nas, przygotowaliśmy dla naszych Gości:


atrakcje

Ponadto w pobliżu znajdują się: las (100 m), kąpielisko (1,5 km), wypożyczalnia sprzętu pływającego (1,5 km), przystanek PKS (15 m), bar (600 m), sklepy (200 i 1000 m), zalew Solina (1,5 km)

Po przyjeździe, w okolicy czeka również na Państwa:


atrakcje

Trasy rowerowe

  • Trasa szlaku: Ustrzyki Dolne -Brzegi Dolne - Łodyna - Brelików - Ropienka - Krościenko - Bandrów - Hoszów - Równia

    Długość trasy: 70 km
    Oznakowanie: niebieski

  • Trasa szlaku: Ustrzyki Dolne - Hoszów - Masyw Żuków - Ustjanowa Górna - Ustrzyki Dolne

    Długość trasy: ok. 25 km
    Oznakowanie: czerwony

  • Trasa szlaku: Teleśnica - Łobozew - Bóbrka - Uherce Mineralne - Lesko - Postołów

    Długość trasy: ok. 35 km
    Oznakowanie: niebieski

  • Trasa szlaku: Chrewt - Teleśnica Oszwarowa - Czarna Dolna - Czarna Górna

    Długość trasy: ok. 23,5 km
    Oznakowanie: czerwony

  • Trasa szlaku: Uherce Mineralne - Orelec - Bóbrka - Łobozew - Ustjanowa Dolna - Stefkowa - Olszanica - Uherce Mineralne

    Długość trasy: 30 km
    Oznakowanie: niebieski

     

    Ścieżki dydaktyczne

    Bieszczadzkie ścieżki przyrodniczo - dydaktyczne przygotowywane są dziś dla turystów poszukujących głębszego kontaktu z dziewiczą przyrodą górską. W naszej okolicy znajdują się:
    • Ścieżka przyrodnicza "Ustjanowa - Holica" (niebieski)
    • Szlak spacerowy Ustrzyki Dolne - Kamienna Laworta - Mały Król - Ustrzyki Dolne (czerwony)
    • Szlak spacerowy Ustrzyki Dolne - Kiń - Orlik - Jasień (niebieski)
    • Szlak spacerowy Ustrzyki Dolne - Gromadzyń - Jasień - Ustrzyki Dolne (biały)
    • Szlak spacerowy Kamienna Laworta - Strwiążek - Mały Król (zielony)
    • Szlak spacerowy wokół Jeziora Myczkowieckiego (niebieski)
    • Ścieżka spacerowa Solina - Jawor - Solina - Polańczyk - Solina (czerwony)
    • Ścieżka spacerowa wokół Polańczyka Zdroju (zielony)
    • Ścieżka spacerowa wokół Polańczyka (żółty)
    • Ścieżka przyrodnicza Bóbrka - Orelec - pasmo Żukowa (zielony)
    • Ścieżka przyrodnicza Bóbrka - Myczkowce - Orelec - pasmo Żukowa (zielony)
    • Ścieżka przyrodnicza Pasmo Żukowa - Uherce Mineralne - ORW "Caritas" - Myczkowce (zielony)
    • Szlak architektury sakralnej - cerkwie w Bieszczadach.

     

    Basen sportowy w Ustrzykach Dolnych

    (o wymiarach 25 m x 12,5 m , głębokość 1,20 - 1,80 m) oraz basen rekreacyjny z atrakcjami typu bicz wodny, gejzer. Największą atrakcją dla dzieci i dorosłych jest zjeżdżalnia ( 61 m) oraz minizjeżdżalnia dla dzieci (1 - 6 lat). Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa doświadczona kadra sześciu wykwalifikowanych ratowników. Na powierzchni ponad 1832 m2 znajduje się hala basenowa, sauna, solarium, masaż suchy, siłownia rekreacyjno - rehabilitacyjna, salon gier zręcznościowych i intelektualnych; profesjonalny stół bilardowy, bilard oraz stół piłkarski, ponadto kawiarnia - herbaciarnia, lodziarnia, kawiarenka internetowa. Organizowane są także kursy nauki pływania dla dzieci i dorosłych. Prawdziwy komfort kąpieli zapewnia nowoczesna i bezpieczna dla zdrowia technologia oczyszczania wody.

    Obiekt jest dostępny dla niepełnosprawnych.

     

    Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego

    Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny BPN w Ustrzykach Dolnych.
    Powstałe na początku lat 70. jest obecnie jednym z największych muzeów przyrodniczych w Polsce. Na trzech piętrach urządzono kilka ekspozycji tematycznych (stałych i czasowych). Przeciętnego turystę na pewno najbardziej zainteresuje wystawa pt. "Flora i fauna Bieszczadów" prezentująca najbardziej charakterystyczne dla przyrody Bieszczadów gatunki roślin i zwierząt puszczańskich. Możemy tu zobaczyć bogatą kolekcję dużych ssaków i ptaków, m.in. niedźwiedź, wilk, ryś, żbik, żubr, jeleń, orzeł przedni, puchacz, puszczyk uralski. Z kolei wystawa "Geologia Bieszczadów" zapozna nas z procesami górotwórczymi, które doprowadziły do powstania Bieszczadów. Ułatwią to liczne tablice, plansze i schematy. Do obejrzenia również próbki skał i minerałów oraz profile glebowe.

     

    Zapora wodna w Solinie i Myczkowcach

    Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce. Pięknie położone zbiorniki wodne stały się ulubionym miejscem odwiedzin dla turystów. Na obrzeżach jeziora powstała duża baza noclegowa i gastronomiczna. Na Jeziorze Solińskim organizowane są różnego rodzaju zawody pływackie i żeglarskie. Z dużym zainteresowaniem turystów spotkała się możliwość zwiedzania wnętrza zapory - co jeszcze do niedawna było niemożliwe.

     

    Górskie trasy piesze

  • Trasa ŻUKÓW – HOLICA – platforma widokowa.
  • Żuków to jedno z dłuższych pasm górskich w Bieszczadach. Przejście jego grzbietem daje niezapomniane wrażenia. W przeszłości biegł tędy trakt, stały dwie karczmy a większość wzniesień (trudno uwierzyć) była nie zalesiona.
    Wyjście na trasę rozpoczynamy z naszego gospodarstwa w kierunku wschodnim. Przejście na Holice (762 m) najwyższe wzniesienie Żukowa. Stąd kilkaset metrów w dół dochodzimy do platformy widokowej, z której rozciąga się wspaniały widok w kierunku południowym na pasmo Połonin Wetlińskiej, Caryńskiej, Tarnicy, Halicza. W dole Jezioro Solińskie. Jeszcze trudniej uwierzyć, że w miejscu tym startowały niegdyś szybowce i padły wszystkie rekordy przedwojennej Polski w lotach. To prawdziwa bieszczadzka magia. Czas przejścia ok. 3 h, powrót tą samą drogą. Trasa średniej trudności.

     

  • Trasa TYSKOWA – ŁOPIENKA – TYSKOWA
  • Początek trasy w malowniczej dolinie nieistniejącej już wsi Tyskowa. Wyjście na przełęcz Hyrcza (692 m). Po drodze murowana kapliczka z XVIII wieku. Zejście do doliny Łopienki. Z góry rozległy widok na jedną z najpiękniejszych dolin w Bieszczadach. Z dawnej zabudowy wsi pozostała jedynie murowana cerkiew z 1829 r. Odbudowana na przełomie XX/XXI w. Sporadycznie odbywają się w niej msze. Powrót do Tyskowej tą sama trasą. (czas przejścia ok. 3 h.) Trasa średniej trudności.

     

  • Trasa BYSTRE – BESIDA – BYSTRE
  • Bystre (k. Czarnej) to położona na uboczu w malowniczej dolinie wieś. Marsz rozpoczynamy spod pięknej, opuszczonej od lat cerkwi. Łatwe wejście na wzniesienie Wiucze (650 m) i wspaniała panorama na dawną krainę lipecką i grupę połonin bieszczadzkich również po ukraińskiej stronie! Przy dobrej pogodzie bez problemu podziwiamy pasma Wetlińskiej, Caryńskiej, Tarnicy, Halicza a bardziej na wschód najwyższy szczyt Bieszczadów Pikuj (1408 m), Starostynę, Żurówkę, Wielki Wierch. Dalej trasa biegnie na zachodnią stronę doliny Bystrego. Tu, na zboczach Beskidy, pod lasem punkt widokowy skąd podziwiamy Wschodnie Bieszczady z dominującym na horyzoncie szczytem Paraszki ( 1271 m), a to już Beskidy Skolskie! Zejście do wsi polami i starymi drogami pod cerkiew (czas przejścia ok. 3 h.) Trasa średniej trudności.

     

  • Trasa NA POŁONINĘ WETLIŃSKĄ
  • Trudno wyobrazić sobie Bieszczady bez połonin. Jednak standardowe wejście na Połoninę Wetlińską może okazać się zimą nie lada wyzwaniem. Wchodzimy klasycznie z parkingu na przełęczy Wyżniej szlakiem żółtym. Wyjście pod schronisko na Połoninie Wetlińskiej (1228 m). Z góry panorama całych Bieszczadów a na wschodzie Pikuj, Ostra Hora, Połonina Równa, Borżawa. Przy dobrej pogodzie na wschodzie widać Gorgany a na zachodzie Tatry! Powrót tą samą trasą. (czas przejścia ok. 3 – 4 h.) Trasa trudna.